Заява президії Меджлісу «Про політичну ситуацію в Україні»

Декабрь 3, 2013 17:15Бачили: 30

В Україні розширюється політична криза, викликана віроломним рішенням Кабінету Міністрів України про призупинення підготовки до підписання Угоди про Асоціацію України з ЄС і відмовою Президента України підписати Угоду в ході Вільнюського саміту Східного партнерства.

Настільки протилежні кардинальні зміни в позиції Уряду та Президента України, які заявляли впродовж останніх років про незмінність курсу України на зближення з ЄС, викликали обурення і протест багатонаціонального суспільства України. Мільйони громадян України стали учасниками масових мирних зборів, мітингів і зборів на підтримку інтеграції України в ЄС.

Офіційна влада України, замість діалогу з суспільством, відповіли погромами мирних акцій громадян і репресіями проти його учасників. Рано вранці 30 листопада 2013 року весь світ став свідком звірячого побиття спецназом МВС України мирної акції на Майдані Незалежності в Києві.

Невиправдана жорстокість стосовно студентів, до всіх, хто в повній відповідності з чинним законодавством України і в мирний спосіб вирішив проявити свою громадянську позицію, сколихнула всю Україну.

1 грудня 2013 року більше мільйона громадян України вийшли на Майдан Незалежності і центральні вулиці Києва з вимогами відставки Кабінету Міністрів України на чолі з Азаровим М.Я., покарання винних у погромі мирної акції громадян України та на підтримку євроінтеграції України.

Правляча партія та її сателіти – комуністи, що володіють більшістю голосів у Верховній Раді України, і цього разу проігнорували вимогу і волю Українського народу. 3 грудня 2013 року в парламенті України голосування про відставку Кабінету Міністрів України на чолі з Азаровим М.Я не набрала потрібної кількості голосів.

Сьогодні ситуація в Україні стала набувати характер, загрозливий територіальної цілісності України та її суверенітету. Такому розвитку подій сприяють місцеві ради частині регіонів України, в тому числі і Верховна Ради Криму, ухвалюючи за вказівкою правлячої партії рішення, що містять в собі вимоги про введення надзвичайного стану і придушення силою мирних акцій громадян України.

Президія вищого повноважного представницького органу кримських татар – Меджлісу кримськотатарського народу, послідовно виступає на підтримку територіальної цілісності і суверенітету України з моменту проголошення її незалежності, висловлює крайню ступінь тривоги за подальший розвиток внутрішньополітичної ситуації в країні і загрозою встановлення авторитарного режиму.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу повністю солідарна з вимогами переважної більшості українського суспільства, що виступає за підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Проведення системних політичних, правових та економічних реформ в Україні можливе лише на основі європейських стандартів у галузі прав людини, національних меншин і корінних народів.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу засуджує будь-які форми насильницьких дій у перебігу масштабного громадянського протистояння, що розгортається, і закликає всі сторони – суб’єкти політичного і громадського життя України до виходу з політичної кризи виключно мирним способом.

У цій ситуації, Президія Меджлісу кримськотатарського народу солідарний з вимогами про негайну відставку Кабінету Міністрів України та проведенні позачергових виборів Верховної Ради України, як не забезпечили виконання чинного законодавства України про євроінтеграцію України.

голова

Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

3 грудня 2012 року.