Заява Меджлісу щодо заборони на в’їзд до Криму Чубарова

Июль 10, 2014 17:11Бачили: 29

Заява Президії Меджлісу кримськотатарського народу

з приводу заборони владою в’їзду до Криму

голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова

5 липня 2014 року, при поверненні в Крим з міста Генічеська Херсонської області, де відбулось виїзне засідання Меджлісу кримськотатарського народу, голова Меджлісу Рефат Чубаров був затриманий на контрольно-пропускному пункті «Джанкой-автодорожній» при проходженні паспортного контролю.

Незабаром у супроводі великої групи осіб в штатському прибула прокурор Республіки Крим Наталія Поклонська, яка за спинами кола охоронців, стала зачитувати Рефату Чубарову текст прокурорського попередження про «неприпустимість екстремістських проявів» у своїй діяльності.

На вимогу Рефата Чубарова дотримуватися його прав і ознайомити з документом кримсктатарскою мовою, Наталя Поклонська не реагувала, вказавши лише на те, що у нього є право оскаржити цей документ у суді протягом 3-х днів. Однак, при цьому Наталя Поклонська не вручили копію підписаного нею документа Рефату Чубарову.

Але й після того як прокурор Республіки Крим відійшла, паспорт Рефату Чубарову не було повернено і йому не було дозволено в’їхати до Криму.

Одночасно до місця затримання Рефата Чубарова під’їхав автозак — спеціальний автомобіль для перевезення затриманих, а також почали зосереджуватися озброєні люди у військовій формі.

Через тривалий час знову з’явилася велика група осіб у штатському, деякі з яких представилися співробітниками ФСБ. У їхній присутності Рефату Чубарову було зачитано «повідомлення про заборону в’їзду в Російську Федерацію». Зазначений документ був підписаний старшим зміни прикордонних нарядів КПП «Джанкой-автодорожній» капітаном М. Сироткіним.

Згідно з даним документом, не засвідченим будь-якою печаткою, Рефату Чубарову «не дозволено в’їзд в Російську Федерацію до 4 липня 2019 року».

За два місяці до цього аналогічне рішення — заборона в’їзду до Криму протягом п’яти років було винесено стосовно лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Грубі порушення елементарних прав людини, міжнародних норм, попрання національної гідності цілого народу, що виразилося в маніакальному переслідуванні його лідера — Мустафи Джемілєва, а тепер і Рефата Чубарова — Голови Меджлісу кримськотатарського народу, «обгрунтовані» надуманими твердженнями і є нічим іншим, як свідченням політичної розправи з інакодумцями, чиї позиція і оцінки щодо Криму відрізняються від оцінок влади.

Особливий цинізм того, що трапилося додає та обставина, що ці вкрай несправедливі і незаконні дії зроблені по відношенню до людей, для яких Крим є історичною Батьківщиною і на території півострова живуть їхні рідні та близькі.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу заявляє свій рішучий протест у зв’язку з подальшою ескалацією порушення прав кримських татар, що виражається в діях, що грубо зневажають людську гідність і фундаментальні права людини.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає всіх співвітчизників до згуртування навколо Меджлісу — вищого представницького органу кримськотатарського народу і звертається до міжнародних правозахисних організацій зробити все можливе, щоб відвести загрозу розширення системних і нелюдських дискримінаційних заходів по відношенню до кримських татар на своїй Батьківщині, що робляться новою владою.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу заявляє про свої тверді позиції щодо захисту прав та інтересів кримськотатарського народу, всіх громадян, що проживають на території Криму, незалежно від їх національності та віросповідання.

7 липня 2014 р. Акмесджит (Сімферополь)