Заява Меджлісу щодо референдуму

Март 7, 2014 09:15Бачили: 46

Заява Меджлісу кримськотатарського народу

у зв’язку з оголошенням Верховною Радою Автономної Республіки Крим «загальнокримського референдуму»

В умовах жорстокої політичної кризи, обумовленої введенням в Крим військ Російської Федерації, позачергова сесія Верховної Ради Криму, скликана в екстреному порядку, без повідомлення опозиційних депутатів про місце і час засідання, ухвалила постанову «Про проведення загальнокримського референдуму».

Дата проведення «загальнокримського референдуму» призначена на 16 березня 2014 року.

Аналіз цієї постанови свідчить не тільки про його юридичну нікчемність, а й про кричуще нехтування правами та інтересами жителів Криму. Так, пунктом 1 практично оголошується про «входження Криму до складу Російської Федерації як суб’єкта Російської Федерації», але при цьому, наступним пунктом вказується, що референдум відбудеться… 16 березня 2014 року.

Такою своєю безвідповідальною дією частина депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим не тільки переступила закони України, а й продемонструвала цинізм до всіх жителів багатонаціонального Криму.

Меджліс кримськотатарського народу розцінює ухвалення Верховною Радою Автономної Республіки Крим цієї постанови не тільки як протизаконне і таке, що суперечить інтересам переважної більшості багатонаціонального населення Криму, але і як навмисно провокаційну дію, спрямовану на подальшу ескалацію напруженості в Криму і навколо нього.

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про те, що поряд з грубим ігноруванням прав і інтересів жителів Криму різних національностей, які закликаються до участі в незаконному «референдумі» із заздалегідь оголошеним результатом, особливо потоптані і права кримськотатарського народу — народу, у якого за межами Криму немає іншої історичної батьківщини або етнічно тотожного державного утворення.

Меджліс кримськотатарського народу закликає всіх жителів автономії до активного бойкоту всіх стадій підготовки до «референдуму»:

— Не входити до складів дільничних та окружних виборчих комісій,

— Не брати участі у складанні списків виборців, не давати своєї згоди на включення до списків виборців,

— У разі включення в списки виборців вимагати виключення з таких списків,

— Не приходити в день голосування на виборчі дільниці, не запрошувати членів виборчих комісій для голосування на дому.

Одночасно, Меджліс кримськотатарського народу закликає жителів Криму всіх національностей і надалі зберігати спокій і спільними зусиллями запобігати будь-яким спробам провокацій.

Спокій і злагода в нашому багатонаціональному кримському суспільстві — наш найдієвіший вплив на тих, хто привніс у наш дім хаос і страх за майбутнє наших дітей, рідних і близьких.

Мирне майбутнє Криму — в наших руках!

Голова

Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

6 березня 2014 року,

м. Сімферополь

Тегі: