Заява Меджлісу про Угоду про асоціацію між Україною та ЄС

Ноябрь 21, 2013 18:00Бачили: 19

заява

Меджлісу кримськотатарського народу

Про Угоду про асоціацію між

Україною та Європейським союзом

Величезна і копітка робота з підготовки умов, що передують підписанню в перебігу Вільнюського саміту «Східне партнерство» — Угоди між Україною та Європейським Союзом, наближається до свого завершення.

Водночас, продовження місії Кокса — Кваснєвського аж до проведення Вільнюського саміту свідчить про те, що сторонам залишається зробити ще декілька важливих кроків назустріч одна одній. Ці дії повинні усунути останні перешкоди для підписання 28 листопада 2013 року у Вільнюсі настільки очікуваної українським суспільством Угоди між Україною та ЄС.

Меджліс кримськотатарського народу — найвищий повноважний представницький-виконавчий орган кримськотатарського народу, звертається з закликом до Президента України, Верховній Ради України, главам держав і урядів — членів Європейського Союзу вжити за решту 10 днів всі заходи для успішного підписання в перебігу Вільнюського саміту Угоди між Україною і ЄС.

При цьому, Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що підписання базового договору між Україною та ЄС — Угоди про асоціацію — закладе якісно новий формат відносин між Україною та ЄС , відкриє дорогу для проведення системних правових перетворень і реформ в Україні на основі норм, правил і стандартів ЄС.

Відповідно, в українському суспільстві з’являться нові можливості для становлення громадянського суспільства, що спирається на демократичні цінності, фундаментальні права людини і невід’ємні права народів.

Ми також очікуємо, що в Україні будуть ухвалюватися закони та інші правові акти, спрямовані на відновлення прав кримськотатарського народу, що повертається з місць депортації на свою історичну Батьківщину — Крим, а з боку міжнародного співтовариства — надати всебічну допомогу Україні в облаштуванні кримських татар і соціально-економічному розвитку Криму.

Меджліс кримськотатарського народу, будучи впевненим, що підписання Угоди між Україною та ЄС однаково відповідає загальним інтересам України та Європейського Союзу, закликає всіх учасників Вільнюського саміту до її підписання 28 листопада 2013 року.

Ухвалено на засіданні Меджлісу кримськотатарського народу 19 листопада 2013 року.

голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров