Заява кримськотатарських громадських організацій щодо дотримання прав та свобод в Україні

Январь 20, 2014 18:00Бачили: 183

Заява кримськотатарських громадських організацій з приводу дотримання прав та свобод в Україні з огляду на сучасну суспільно-політичну ситуацію в країні

 16 січня 2013 року депутати Верховної Ради України від Партії Регіонів та Комуністичної Партії України у неконституційний спосіб ухвалили, а Голова ВРУ А. Рибак та Президент України В. Янукович підписали, низку законів, що суттєво обмежують права та свободи громадян України. Цими діями депутати провладної більшості знехтували усіма конституційними нормами щодо прав та свобод людини та громадянина, зневажили усіма міжнародними документами, котрі ратифіковані Україною та є частиною національного законодавства. Тобто, усі фундаментальні свободи, які є у світі: свобода поглядів, інформації, сумління, мирних зібрань, пересування – усі вони брутально порушені.

Фактично до життя повертається усе те, що було основою тоталітарної радянської держави та проти чого десятиріччями боровся кримскотатарський національний рух: уведена цензура, суттєво обмежуються права громадян на мирні зібрання, забороняється громадський контроль над владою, створюються репресивний апарат для боротьби з власними громадянами, унеможливлюється діяльність громадських організацій тощо. Усе це ознакою створення в Україні поліцейської держави.

До того ж, до законодавства України уводиться дискримінаційне, принизливе поняття “іноземний агент” для громадських організацій та благодійних фондів. На нашу думку, ситуація, коли громадські організації України змушені звертатися по допомогу до іноземних донорів, аби вирішити нагальні соціально-гуманітарні проблеми українських громадян, свідчить про те, що ані центральний уряд, ані місцева влада, ані українські комерційні структури не готові виконувати власну соціальну роль у суспільстві. Так, відродження кримськотатарської мови та літератури, відродження кримськотатарської освіти, надання медичної допомоги хворим дітям, відродження духовності, відбудова храмів та історичних пам’яток кримськотатарського народу були б неможливі без допомоги приватних осіб-меценатів, іноземних та міжнародних неурядових організацій та фондів, кримськотатарських земляцтв Румунії, Туреччини, США, урядів багатьох країн Америки та Європи. Тому, це не наш сором, а сором держави.

Кримськотатарські громадські організації ніколи не погодяться з принизливим статусом “іноземного агента” та продовжуватимуть свою діяльність на благо власного народу та українського суспільства.

Кримськотатарські громадські організації висловлюють свій рішучій протест проти наступу діючої влади на права та свободи людини та громадянина, демократичні принципи, європейській вибір тощо. Кримськотатарські громадські організації залишають за собою право на мирний ненасильницький спротив за відновлення демократичних принципів розвитку України та разом з українською громадськістю й надалі боротимуться за побудову демократичної, вільної, соціальної, європейської держави.

Кримськотатарська національна партія “Адалєт”

ГО Інститут громадянського суспільства

Молодіжна громадська організація «Яшлар Шураси»

Громадська організація «Емель»

Громадська організація «Яшлар Седаси»

Громадська організація «Азизлер»

Ліга кримськотатарських юристів «Ініціум»

Громадська організація «Авдет»

Громадська організація «Кардашлик»