Заступника голови Меджлісу викликали на допит

Май 2, 2015 15:07Бачили: 6

У Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова викликали на допит в місцеве управління Слідчого комітету Росії. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив сам Ільмі Умеров.

Умеров мав з’явитися до Слідчого комітету в четвер 30 квітня, однак через стан здоров’я попросив перенести допит на інший день.

«Я теж був на сьогодні запрошений повісткою, але на моє прохання візит перенесено на 5 травня (прихворів). А 26 лютого триває», – написав Умеров.

26 лютого 2014 під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і «Русского единства». Організаторами заходу виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксьонов. Тоді в результаті зіткнень двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії порушив за даним фактом кримінальну справу.

У рамах цього розслідування «за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях» 29 січня поточного року був затриманий заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз. Йому обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 лютого 2015 року, а потім його продовжили до 19 травня.

22 квітня у цій справі був заарештований оператор кримськотатарського телеканалу АTR Ескендер Небієв, а раніше також заарештований Алі Асанов.