У Судаку працює приватний музей історії кримських татар

Декабрь 23, 2013 11:00Бачили: 75

У Судаку працює приватний музей історії кримських татар. Такий музей відкрив учасник кримськотатарського національного руху Ільвер Аметов, повідомили в прес-службі Меджлісу.

У музеї експонуєтьсяприватна колекція раритетних, антикварних і унікальних речей, що оповідають про історію кримськотатарського народу та його національний рух.

Протягом довгих років Ільвер Аметов скрупульозно збирав експонати і продовжує поповнювати свою колекцію. Музей було відкрито два роки тому.

«Все почалося з глиняного глечика, який мій батько в ніч масової депортації 18 травня 1944 року кримськотатарського народу з Криму, наповнив зернами пшениці, — розповів Ільвер Аметов. — Вміст глечика на певний час ставпорятунком для нашої сім’ї по дорозі в місця заслання, і майже через 50 років, цей глиняний глечик повернувся з нашою сім’єю знову в рідні місця мого батька. По суті глечик став першим історичним експонатом у моїй колекції».

Серед експонатів музею можна зустріти безліч оригінальних предметів датованих, в тому числі, і періодом середньовіччя. Це різноманітні види національного зброї, гончарні вироби, монети, прикраси, фотографії, предмети побутової культури кримських татар, і навіть копія автентичного одягу воїна середньовіччя.

«Я щиро радий кожному доброму гостю, який відвідає мій музей і познайомиться ближче з історією корінного народу Криму», — каже власник музею.

Навпроти свого будинку Ільвер Аметов створив великий ігровий майданчик для дітей.

фото прес-служби Меджлісу

Тегі: