У Львові відкрили Ісламський культурний центр

Июнь 6, 2015 03:41Бачили: 20

5 червня у Львові відбулося урочисте відкриття першого в місті Ісламського культурного центру. Відтепер мусульманська громада Львова, що становить три тисячі осіб, зможе спільно молитися, відзначати свята, спілкуватися та навчатися — тут облаштовано мечеть, просторі аудиторії, бібліотеку. Про це повідомляється на сайті islam.in.ua.

На урочистостях з приводу відкриття Ісламського культурного центру були присутні мусульмани як зі Львова, так і з інших міст. Привітати імама ІКЦ Мурата Сулейманова прибули його колеги: Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, а також імами з Харкова (Євген Глущенко), Сум (Рустам Хуснутдінов), Запоріжжя (Мухаммад Мамутов), Дніпропетровська (Едгар Девлікамов). Крім того, прибув голова ВАГО«Альраїд» Бассіл Марееі зі своїм заступником Сейраном Арифовим, заступник львівського міського голови з питань релігії Тарас Дзюбанський, заступник голови львівської ОДА Юрій Підлісний, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, священники Української греко-католицької церкви та різних протестантських деномінацій.

Уповноважений у справах кримських татар при Президентові України Мустафа Джемілєв та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров надіслали вітального листа мусульманам Львова та ініціаторам та організаторам відкриття центру — Духовному управлінню мусульман України «Умма», ВАГО «Альраід» та місцевій релігійній громаді «Ен-Небрас».

Під час відкриття центу відбулась презентація перекладу смислів Корану українською мовою за редакцією українського вченого Михайла Якубовича та відкриття меморіальної дошки, присвяченої Мухаммеду Асаду.

Після церемонії відбулась пятнична молитва джума намаз, до одновірців з проповіддю звернувся муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов.