У Криму зніматимуть фільм про Аліма — кримськотатарського Робін Гуда

Январь 14, 2014 15:35Бачили: 309

Наступного року в Криму зніматимуть новий фільм про «кримськотатарського Робін Гуда» — Аліма Айдамака. Про це інформаційно-аналітичному порталу «Кримськотатарське питання online» розповів режисер та виконавець головної ролі першого кримськотатарського фільму “Хайтарма” Ахтем Сеїтаблаєв.

Над сценарієм зараз працюють Ахтем Сеїтаблаєв, Микола Рибалко та кримський історик Гульнара Абдулаєва.

“Це історія про такого «кримського Робін Гуда», і ще одна чудова можливість розповісти про нашу прекрасну землю — про Крим”, — зазначив Ахтем Сеїтаблаєв.

За його словами, фільм планується як костюмована історична драма. При цьому, “звичайно, буде і любовна історія, як же бе неї, — розповів співавтор сценарію. — Він (Алім) через нещасливу любов змушений був піти у гори…”.

На думку Ахтема Сеїтаблаєва, історія про Аліма буде цікавою для широкого кола глядачів.

Планується, що у картині зіграє низка акторів, які знімалися в “Хайтармі”, а також турецькі та російські актори.

На питання, чи бачить він себе у головній ролі, Ахтем Сеїтаблаєв відповів, що “розглядає ще одну кандидатуру — турецького актора кримськотатарського походження, але не хотів би завчасно називати його імені”.

Фільм зніматиме телевізійна кампанія «Наша реклама». Планується, що зйомки розпочнуться навесні 2015 року. Мови фільму: російська і кримськотатарська.

Алім Айдамак (Азамат-оглу) жив у Криму в 19 столітті і з часом став героєм багатьох народних переказів. У кримських легендах і переказах Алім показаний в образі народного героя і месника, який поодинці боровся зі злом і несправедливістю. 

Алім народився в селі Копюрлікой (нині Черемисівка, Білогірський район). За легендою, в Карасубазарі ( Білогірську) він служив у багатого караїмського поміщика Соломона Бабовича і закохався в хазяйську дочку, Рахіль, що не сподобалося її батькові, і той кинув свого працівника у в’язницю, за звинуваченням у крадіжці. Вийшовши на свободу, за легендою, Алім став розбійником, однак награбоване роздавав людям. Його називають «останнім кримським джигітом» і «кримським Робін Гудом». Легенду про Аліма вперше екранізували на початку 20 століття. 

 На фото: пам’ятник Аліму Айдамаку на трасі Сімферополь-Феодосія. Автор ідеї та спонсор установки пам’ятника — підприємець Валерій Керімов. Монумент встановлено фронтально до траси — біля повороту на село Копюрлікой (ніні — Черемісівка) Білогірського району. Пам’ятник являє собою білосніжну бетонну пластину розміром 5х7 метрів, що формою нагадує скелю Ак-Кая, де витесаний силует Аліма, який скаче на коні.

 

Тегі: