Результати дослідження: Альтернативи Меджлісу немає

Декабрь 12, 2013 12:52Бачили: 81

Меджліс — це необхідна структура, представницький орган, якому немає альтернативи. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в рамках проекту «Кримський політичний діалог».

Презентація підсумків дослідження відбулася у Верховній Раді Криму 12 грудня. Раніше презентації були проведені на різних майданчиках – для представників Меджлісу та Ради міністрів АРК. У перебігу проекту були опитані представники низки релігійних організацій кримських татар.

На думку опитаних, для підвищення ефективності Меджлісу є прихід до управління молодого покоління, людей далеких від бізнесу, інтелектуально розвинених і духовно багатих, віруючих і таких, які мають релігійну освіту.

Для довідки: Проект Кримський політичний діалог реалізується Міжнародним миротворчим інститутом ПАТРІР за фінансової підтримки МЗС Фінляндії.

Загальною метою проекту є запобігання насильницької ескалації невирішених конфліктних ситуацій, пов’язаних з Кримом. Бажаний результат проекту — впровадження нових, якісно опрацьованих політичних заходів інституціями, відповідальними за дозвіл і запобігання кримських конфліктних ситуацій.

У рамках Кримського політичного діалогу був створений довгостроковий діалоговий і дослідницький майданчик, в який свій внесок зробили не тільки політичні та національні громади Криму, а й впливові експерти з Києва, Росії, Євросоюзу і Туреччини.

У концепцію проекту включена можливість регулярного обміну експертними думками, спільного стратегічного аналізу і прогнозу на внутрішньоукраїнському та міжнародному регіональному рівні. Нарівні з експертним діалогом в проект включено проведення досліджень на теми, що визначаються учасниками діалогів. Третій компонент — практичні дії з просування загальних рекомендацій учасників проекту на політичному рівні — у Криму, Києві.

Проект підтримує тематичні діалогові процеси з мовної політики, земельної політики, проблемам ідентичності та вивчення досвіду політичної роботи з подібними проблемами в інших частинах Європи.

Сьогодні учасниками проекту розроблено рекомендації у сфері земельної політики та мовної політики, спрямовані на стабільний розвиток і довгострокове запобігання конфліктів у Криму. У сфері земельної політики розроблені рекомендовані поправки до проекту Закону України «Про ринок землі», беручи до уваги кримську специфіку. У сфері мовної політики рекомендується створення робочої групи спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту АРК для розробки концепції мультилінгвальної освіти для Криму, під робочою назвою «Кримська школа».

Керівники проекту Кримський політичний діалог: Денис Матвєєв і Наталія Міріманова.

Тегі: