Проект Тугра. Перемога Фетха Гірая султана під угорським Егером

Март 24, 2015 16:52Бачили: 9


Мадярське місто Егер у 1596 році перейшло під юрисдикцію Османської імперії. Але впало воно не під натиском османів. Його взяли кримські татари під керівництвом кримського принца, спадкоємця на престол калги Фетха Гірая. Однак угорські й турецькі історики про це згадують лише побіжно. Першим неприємна поразка. Інших підбадьорює перемога, до якої вони не мають відношення.

Драматичні сторінки історії Кримського ханства, однієї з впливових держав Східної Європи пізнього середньовіччя – у новому проектіКрим.Реалії, відеоблозі кримського історика Гульнари Абдулла Tugra.

Тугра – ханська печатка, символ кримськотатарської державності, своєрідний ключ до розуміння нинішніх проблем Криму.

Автор тексту і ведуча Гульнара Абдулла, режисерФатіма Османова, оператор і режисер монтажуЕльдар Халілов, автор ідеї та продюсер Еміне Джеппар.

У відео використані ілюстрації з сайту музею «Ларішес», з сайту Freelyshout, журналу Qasavet, інших відкритих публічних джерел, а також музика відомих кримських авторів і виконавців Енвера Ізмайлова і Афізе Касара.

Думки, висловлені в рубриці «Нове у блогах», передають погляди самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Оригінал запису: сайт Крим.Реалії

Тегі: