Проект Тугра. Менглі Гірай хан і шехзаде Селім

Март 17, 2015 17:06Бачили: 25


 

Кримське ханство та Османська імперія. Ці дві могутні свого часу держави мали між собою давні й тісні зв’язки. Підвалини їхніх відносин були закладені кримським ханом Менглі Гіраєм.

Саме цьому політику на початку XVI століття судилося відіграти важливу роль у долі Османської імперії і, власне, обумовити її подальшу та успішну роль у світовій історії. Але про цей факт, на жаль, навряд чи згадують сучасні історики.

Драматичні сторінки історії Кримського ханства, одного із впливових держав Східної Європи пізнього середньовіччя – у новому проекті Крим.Реалії, відеоблозі кримського історика Гульнари Абдулла Tugra.

Тугра – ханська печатка, символ кримськотатарської державності, своєрідний ключ до розуміння нинішніх проблем Криму.

Автор тексту і ведуча Гульнара Абдулла, режисерФатіма Османова, оператор і режисер монтажуЕльдар Халілов, автор ідеї та продюсер Еміне Джеппаров.

У відео використані ілюстрації з сайту музею «Ларішес», із сайтів «Tarih ve Medeniyet», «Генріх Навігатор», журналу Qasavet, інших відкритих публічних джерел, а також музика відомих кримських авторів і виконавців Енвера Ізмайлова і Афізе Касара.

Думки, висловлені в рубриці «Нове у блогах», передають погляди самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Оригінал запису: сайт Крим.Реалії

Тегі: